Mitsotakis udhëton drejt Moskës, takim zyrtar me Vladimir Putin

Kryeministri Kyriakos Mitsotakis do të udhëtojë në Moskë më 8 dhjetor për t’u takuar me presidentin rus Vladimir Putin.

Kryeministri do të kthehet në Greqi menjëherë pas përfundimit të takimit me Presidentin e Rusisë.

Vihet re se në gusht, Kyriakos Mitsotakis kishte telefonuar kryeministrin rus, Mikhail Misoustin, me rastin e zjarreve katastrofike në Atikën Veriore dhe Evia Veriore dhe Rusia kishte dërguar aeroplanin zjarrfikës Beriev Be-200 për të shuar frontet e zjarrit.

 

 (BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *