Mizoritë nuk ndalen, “kasapët” e Putinit përdhunojnë dhe më pas vrasin 16-vjeçaren ukrainase

I tmerrshëm ishte fundi që e piste adoleshenten bukuroshe ukrainase, e cila pasi u përdhunua, u qëllua pas koke nga rusët dhe u la e vdekur.

Trupi i Karina Yershovës u zbulua i hedhur në një kopsht në Bucha të shkatërruar nga krimet e luftës.

Trupi i të resë është vetëm një ndër qindra trupat që janë gjetur në varre masive në Bucha.

Yershova u zhduk në fillim të muajit të kaluar dhe më 10 mars nëna e saj në rrjetet sociale bëri thirrje për ndihmë dhe ndonjë informacion që mund ta çonte drejt gjetjes së saj.

Më shumë se 400 trupa janë gjetur deri tani në Bucha, pasi “kasapët”   e Moskës u tërhoqën nga periferia e Kievit në fillim të këtij muaji.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *