Mjeti lundrues pësoi defekt dhe mbetën të bllokuar për disa orë në det, shpëtohen pesë persona në Vlorë

Policia Kufitare e Vlorës u ka ardhur në ndihmë 5 personave të cilët mbetën të bllokuar në det dhe e kishin të pamundur kthimin në breg.

Sipas informacioneve të policisë, mjeti lundrues kishte pësuar defekt dhe personat në bord mbetën të bllokuar prej disa orësh. Sakaq  mësohet se të pestë pasagjerët janë në gjendje të mirë shëndetësore.

Njoftimi i policisë:

Karaburun, Vlorë/ Policia Kufitare e Vlorës dhe Delta Forcë i kanë shkuar në ndihmë 5 shtetasve që kishin ngelur në det dhe e kishin të pamundur kthimin në breg, me mjetin e tyre lundrues skaf.

Gjatë ditës së sotme, salla operative e Policisë Kufitare Vlorë ka marrë njoftim se një mjet lundrues gomone me 5 shtetas në bord, kishte pësuar defekt, në plazhin ????e Zhapovelit, Karaburun.

Menjëherë pas marrjes së njoftimit janë organizuar shërbimet e Policisë Kufitare, për t’iu shkuar në ndihmë 5 shtetasve të cilët ndodheshin në mjetin lundrues i cili e kishte të pamundur lundrimin dhe kthimin në breg.

Shërbimet e Policisë, me mjetet e Policisë Kufitare, kanë shoqëruar në breg, mjetin lundrues gomone, së bashku me personat në bord, të cilët ndodhen në gjendje të mirë shëndetësore, në SPK Triport.

Policia e Kufitare është e angazhuar maksimalisht në shërbim të qytetarëve, vizitorëve dhe turistëve, për të krijuar një ambient sa më të sigurtë dhe në këtë kuadër fton qytetarët të denoncojnë në 112???? dhe në Komisariatin Dixhital???? çdo rast të paligjshmërisë.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts