Mjeti me shpejtësi humbi kontrollin pranë kthesës dhe përfundoi në Vjosë, dyshohet se shoferi s’e njihte mirë rrugën

mjeti me shpejtesi humbi kontrollin prane ktheses dhe perfundoi ne vjose dyshohet se shoferi se njihte mire rrugen
mjeti me shpejtesi humbi kontrollin prane ktheses dhe perfundoi ne vjose dyshohet se shoferi se njihte mire rrugen

Një aksident i rëndë me 8 viktima ndodhi mëngjesin e sotëm në Këlcyrë.

Ngjarja ndodhi rreth orës 04:00, në aksin rrugor Këlcyrë-Përmet në afërsi të fshatit Kuqar.

Gazetarja Brikena Metaj raporton se shkak i aksidentit mendohet se ka qenë shpejtësia e tepër dhe fakti që shoferi, i cili humbi edhe vetë jetën në aksident, ishte nga Shkodra dhe nuk e njihte rrugën.

Në atë zonë rruga është e ngushtë dhe një kthesë e fortë kërkon një vëmendje të shtuar.

Ajo shton se ka aludime se mjeti mund të ketë qenë në ndjekje nga policia, por kjo nuk është e konfirmuar.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts