Momente frike për ish-futbollistin e Milanit/ Grabitësi i bën pritë me armë, por arrin t’i shpëtojë për mrekulli
Momente paniku për ish-mesfushorin holandez, Mark Van Bomel, i cili përjetoi një situatë kaotike, duke rrezikuar edhe jetën.  Trajneri aktual i Antverpit në Belgjikë i ka shpëtuar një tentative grabitjeje, brenda një parkimi nëntokësor, pranë banesës së tij.

van bomel

Një person i armatosur i ka zënë pritë sapo hyri në garazh me makinën e tij dhe e kërcënoi të dilte nga makina tip “Porche” me vlerë 100 mijë paund. Van Bomel u zhvendos menjëherë nga pas dhe pasi përplasi një automjet të parkuar mundi të largohej me shpejtësi, pa pësuar dëmtime fizike.

Alarmi i shkaktuar nga përplasja e automjeteve bëri që grabitësi të arratisej. Autoritet kanë nisur hetimet për të zbuluar identitetin e personit që tentoi të grabiste Van Bomelin. Për fat të mirë, kjo tentativë grabitje, përfundoi me kaq pa shkaktuar të lënduar.

AC+Milan+v+Arsenal+FC+UEFA+Champions+League+Bllmg4SNNlqx

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com