Morgan Freeman i ndalohet të hyjë në Rusi

09:30 22/05/2022

Kremlini ka përditësuar “listën e ndalimit” të zyrtarëve amerikanë dhe figurave të famshme të cilëve u ndalohet hyrja në Rusi. Në këtë listë tani përfshihet edhe aktori Morgan Freeman.

Ylli i Shawshank Redemption dhe Bruce Almighty është në mesin e 963 amerikanëve në listë, në të cilën më parë janë vënë Joe Biden dhe Hillary Clinton.

Ministria e Jashtme e Rusisë tha se njerëzit në listë “nxitin rusofobinë”./tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts