Mori dozën e vaksinës Pfizer, ndërron jetë gruaja në Zelandën e Re

Mediat ndërkombëtare shkruajnë se Zelanda e Re pretendon se një qytetare e saj ka ndërruar jetë pasi ka marrë dozën e vaksinës Pfizer.

Ekspertët janë të mendimit se vdekja e gruas lidhet me inflacionin e muskujve të zemrës, një efekt i rrallë ky që shkaktohet nga vaksina.

Megjithatë, paraprakisht jemi në fazën e supozimeve dhe asgjë nuk është konfirmuar zyrtarisht.

Agjencia Evropiane e Barnave tha se efektet anësore ishin më të zakonshme tek meshkujt e rinj.

Sakaq, vlen të përmendim se Zelanda e Re e ka përballuar me sukses luftën ndaj virusit. Që prej shpërthimit të pandemisë, atje janë regjistruar gjithsej 3.465 të infektuar dhe 26 viktima.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *