Mori karton të kuq në stol, Prokuroria nis hetimet në Itali pas fluksit të basteve

mori karton te kuq ne stol prokuroria nis hetimet ne itali pas fluksit te basteve


Një futbollist italian ka përfunduar në qendër të akuzave për baste sportive. Bëhet fjalë për 33-vjeçarin Nikola Belomo, i cili është pjesë e skuadrës së Barit, që militon në Serinë B.

6658888ce2b82

Lojtari u ndëshkua me karton të kuq në minutën e 33-të të pjesës së dytë të ndeshjes së Play-Out-it ndaj Ternanës.

Belomo nuk ishte në fushë dhe u ndëshkua pasi nisi një sherr me një prej fëmijëve që mbledhin topat në vijën anësore të fushës.

Mediat italianë raportojnë se në atë ndeshje u vu re një fluks bastesh të luajtura që Belomo do të ndëshkohej me kartonë të kuq.

Kësisoj Prokuroria ka nisur hetimet ndaj lojtarit në fjalë që në rast se i vërtetohen akuzat, atëherë rrezikon një dënim shembullor.

Prokurori federal Xhuzepe Çine do të hetojë me Agjencinë e Doganave dhe Monopoleve për të konstatuar plotësisht faktet.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE “PANORAMA TV” <!–

–> © Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts