Mori nënshtetësinë shqiptare, mediat greke jehonë lajmit: Ylli i popit, Dua Lipa ‘ambasadore e shqiptarëve’ në mbarë botën

Mediat greke i kanë kushtuar vëmendje lajmi pasi Dua Lipa mori pasaportën shqiptare.

“Ylli i popit Dua Lipa merr nënshtetësinë shqiptare. Ambasadore e shqiptarëve në mbarë botën me muzikën e saj”, shkruajnë mediat greke.

Artikulli më tej vijim: Presidenti shqiptar Bajram Begaj i dha nënshtetësinë shqiptare yllit britanik të popit me origjinë shqiptare, Dua Lipa ,për rolin e saj në përhapjen e famës së shqiptarëve ndërkombëtarisht përmes muzikës së saj.

Ndërkohë në 110-vjetorin e Pavarësisë, Dua Lipa ka zhvilluar një koncert në Tiranë, duke e mbyllur turin e saj siç ajo vetë theksoi, në kryeqytetin shqiptar.

  • foto galeri
  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts