“Mos besoni propagandën”/ Surpriza e pakëndshme për Putin, me pankartë në duar protestuesja ndërpret edicionin kryesor të lajmeve në kanalin pro-qeveritar (FOTO)

Një protestuese kundër luftës ka ndërprerë programin kryesor të lajmeve në Channel One të Rusisë me një pankartë që u bën thirrje shikuesve të “mos besojnë propagandën” dhe “të ndalojnë luftën” në Ukrainë.

Kanali, i cili e përshkruan pushtimin rus si një “operacion special” për të “denazifikuar” Ukrainën, tha se po hetonte incidentin njoftoi agjencia e lajmeve Tass.

Mo

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.