“Mos rrini në pallatet e dëmtuara”/ Rama publikon pamjet nga transformimi i Fushë-Krujës pas tërmetit: Familjet e prekura hyjnë sot në shtëpitë e reja

Familjet në Fushë-Krujë, të cilat u prekën nga tërmeti i 26 nëntorit, do të hyjnë sot në banesat e reja.

fushekruje

Kryeministri Edi Rama, ka postuar një videon në rrjetin e tij social, me pamje pas asaj dite katastrofike.

Gjithashtu në videon e publikuar, janë dhe shtëpitë e reja të rindërtuara nga qeveria shqiptare.

Postimi i Edi Ramës:

Mirëmëngjes dhe me kënaqësinë e punës së bërë në Fushë Krujë për kthimin e familjeve të prekura nga tërmeti në shtëpi të reja dhe më gëzimin e atyre që sot do të hapin dyert për të pritur mbarë Vitin e Ri, ju uroj një ditë të qetë.

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.