Mosha është vetëm një numër, Zlatan Ibrahimoviç vendos një tjetër rekord
Sulmuesi i Milan, Zlatan Ibrahimoviç dhe pse në moshën 40-vjeçare, ka arritur një rekord të ri. Venecia bëhet viktima e 80 e suedezit në pesë ligat më të mira.

ibrahimovid

Ibrahimoviç bëhet lojtari i dytë që e arrin këtë rekord pas Kristiano Ronaldos. Portugezi e arriti këtë rekord me golin e shënuar ndaj Bërnlit në 30 dhjetor të vitit që lamë pas.

Mosha është vetëm një numër për Ibrahimoviç. Suedezi vazhdon të jetë protagonist për skuadrën e Milanit.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com