Moska mbyll konsullatën e Polonisë në perëndim të vendit për veprime ‘anti-ruse’

moska mbyll konsullaten e polonise ne perendim te vendit per veprime anti ruse

Moska ka mbyllur konsullatën e Polonisë në qytetin perëndimor të Rusisë, Smolensk.

Qeveria e vendit mori vendimin për shkak të, siç i quajti, “veprimeve anti-ruse” të Polonisë, raportoi Interfax.

“Veprimet jomiqësore të qeverisë së Polonisë që janë natyra anti-ruse, kanë çuar në hapa drejt kapjes së paligjshme të pronave diplomatike ruse në territorin polak”, tha qeveria në një deklaratë.

“Prania diplomatike ruse në Poloni është shkurtuar ndjeshëm.”

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts