Moska: Perëndimi po përpiqet të dëmtojë marrëdhëniet midis Rusisë dhe Kazakistanit

moska perendimi po perpiqet te demtoje marredheniet midis rusise dhe kazakistanit

Vendet perëndimore po përpiqen të dëmtojnë marrëdhëniet midis Rusisë dhe Kazakistanit duke ndërhyrë në punët e brendshme të dy vendeve, tha sot zëvendëssekretari i Këshillit të Sigurimit të Rusisë, Alexei Shvetsov.

“Vendet perëndimore po përpiqen të dëmtojnë marrëdhëniet Rusi-Kazakistan. Shtetet e Bashkuara dhe aleatët e saj po përpiqen të nxisin ndjenjat nacionaliste, duke përhapur gënjeshtra dhe duke manipuluar opinionin publik në internet dhe rrjetet sociale,” tha Shvetsov gjatë konsultimeve për sigurinë Rusi-Kazakistan.

Ai e vlerësoi atë si “ndërhyrje të dukshme” në punët e brendshme të kombeve të pavarura.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts