Mosmarrëveshjet Kinë-SHBA/ Presidenti Biden dhe Putin pritet të zhvillojnë takim online javën e ardhshme

Presidenti i SHBA-së Joe Biden dhe presidenti Kines Xi Jinping javën e ardhshme do të mbajnë një samit virtual. edhe pse ende nuk është vendosur data zyrtare.

Mediat e huaja raportojnë se se ky takim vjen pasi dy ekonomitë më të mëdha në botë kanë ngecur mes mosmarrëveshjeve të shumta, duke përfshirë teknologjinë , tregtinë, Tajvani dhe çështjet e të drejtave të njeriut.

Ndërkohë të dy liderët kanë rënë dakord për vazhdimin e dialogut.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.