Mosmarrëveshjet për dinarin serb, Albin Kurti: Raportet me SHBA-të janë shumë të mira, por…

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka deklaruar se me vendet aleate, përfshirë SHBA-të, vendi i tij ka një marrëdhënie miqësore, por kjo nuk do të thotë bien dakord në gjithçka. Një deklaratë e tillë vjen në kontekstin e “tensioneve” dhe deklaratave të ndërsjellta mes SHBA dhe Kosovës, në lidhje me çështjen e Dinarit serb. “Ne […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts