Moti i keq në Sicili, 80 familje në Augusta bllokohen nga përmbytjet

Prej disa ditësh moti i keq ka përfshirë Italinë e jugut, ndërsa stuhia po shkakton dëme në pjesë të ndryshme të Sicilisë.

Rreth 80 familje kanë mbetur të bllokuara në Augusta pas reshjeve të dendura dhe daljes nga shtrati të përroit Porcaria në zonën e Syracusano.

Ndërkohë në Floridia një person është shpëtuar nga një makinë e përmbytur, shkruajnë mediat e huaja.

Gjithashtu për shkak të daljes nga shtrati të lumit Mortellaro është dashur ndërhyrja e emergjencave për të ndihmuar disa qytetarë, në këtë zonë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.