Motorola zbulon modelin e ri të smartphone

08:32 28/03/2021

Kompania e njohur e celularëve, Motorola e cila tani është pjesë e grupit Lenovo, ka prezantuar zyrtarisht modelin e saj të ri Moto G100, gjenerata e dhjetë e serisë G.

Ky model përmban çipin e ri Qualcomm Snapdragon 870. Kjo e bën Moto G100 telefonin e parë në seri që ka një procesor të tillë.

Moto G100 ka 8 GB ram dhe memorje të brendshme 128 GB, që mund të zgjerohet më tej përmes kartës së memories.

Ekrani 6.7 inch ka njĂ« rezolucion 6.7 inch. NĂ« pjesĂ«n e pasme ka 4 kamera 64 megapsikel. Moto G100 ka njĂ« bateri 5000 mAh dhe teknologjinĂ« e karikimit tĂ« shpejtĂ« 20Ë.

Ky telefon do të dalë në treg me një çmim prej 600 Euro. /tvklan.al

“”Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al “”

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *