Mourinho e kërkonte me ngulm te Roma, Granit Xhaka rinovon me Arsenalin

Granit Xhaka vendos të qëndrojë te Arsenali. Edhe pse Jose Mourinho e donte me ngulm te Roma, mesfushori me origjinë shqiptare ka rinovuar kontratën me Arsenalin duke zgjatur edhe me dy vite të tjera marrëveshjen aktuale që i skadonte në 2023-in.

Roma dhe Arsenali nuk gjetĂ«n gjuhĂ«n e pĂ«rbashkĂ«t pĂ«r rinovimin e mesfushorit tĂ« pĂ«rfaqĂ«sueses zvicerane dhe “topçinjtĂ«â€ pĂ«r tĂ« mos rrezikuar qĂ« Xhaka tĂ« shkonte drejt skadencĂ«s zgjatĂ«n bashkĂ«punimin deri nĂ« 2025-Ă«n.

Zyrtarizimi i kontratës së re ende nuk ka ardhur por është vetëm çështje orësh.

(BalkanWeb)

PĂ«r t’u bĂ«rĂ« pjesĂ« e grupit “Balkanweb” mjafton tĂ« klikoni: Join Group dhe kĂ«rkesa do t’ju aprovohet menjĂ«herĂ«. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.