“Mund të bashkëpunojmë, por ata flasin vetëm për pavarësi”, Vuçiç i vendosur: Serbia nuk duhet ta njohë Kosovën! Ballkani i Hapur mundësi për të kapërcyer marrëdhëniet e këqija

mund te bashkepunojme por ata flasin vetem per pavaresi vucic i vendosur serbia nuk duhet ta njohe kosoven ballkani i hapur mundesi per te kapercyer marredheniet e keqija
mund te bashkepunojme por ata flasin vetem per pavaresi vucic i vendosur serbia nuk duhet ta njohe kosoven ballkani i hapur mundesi per te kapercyer marredheniet e keqija

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç edhe njëherë ka përforcuar qëndrimin e tij se Serbia në asnjë mënyrë nuk duhet ta njohë Kosovën.

Vuçiç në një intervistë për mediat serbe, nuk ka ngurruar që të ritheksojë se nuk është me rëndësi pranimi i pavarësisë së Kosovës, ndërsa ka shtuar se Ballkani i hapur është një mundësi për një bashkëpunim të ndërsjellë.

“Unë nuk mendoj se duhet të pranojmë apo njohim pavarësinë e Kosovës, në asnjë mënyrë. Megjithatë ne duhet të punojmë me shqiptarët nga Kosova për bashkëpunim të ndërsjellë, por kjo është e pamundur sepse pavarësia është gjithçka për të cilën ata duhet të flasin”, ka thënë Vuçiç.

Ai gjithashtu ka theksuar se Ballkani i Hapur është një ide e mirë për të kapërcyer marrëdhëniet e këqija dhe sa i përket drejtësisë, ai ka theksuar se nuk ka dyshim se Serbia ka pësuar një padrejtësi të madhe”, është shprehur ndër të tjera Vuçiç.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts