Mund të ndodhë këtë verë, Barcelona bën gati ofertat për rikthimin e Mesit dhe transferimin e yllit të Sitit


Barazimi pa gola përballë Vajekanos së Ivan Balliut, duke se e ka nxehur shumë Çavin, i cili i ka kërkuar drejtuesve dhe dy transferime të tjera këtë verë.

cavi

I pari është legjenda argjentinase e futbollit, Leo Mesi, i cili u largua verën e kaluar drejt PSG-së. Çavi kërkon me ngulm që ta afrojë argjentinasin që në këtë merkato dhe i ka kërkuar drejtuesve që të bëjnë gati një ofertë për të bindur kampionët e Francës.

Asgjë nuk pritet të jetë e lehtë, pasi PSG ende nuk ka ndërmend që ta largojë Mesin, por nëse një ofertë bindësve vjen në zyrat e klubit, atëherë çdo gjë mund të ndodhë.

mesi

Lojtari tjetër që tekniku katalanas kërkon në skuadër është edhe Bernardo Silva. Trajneri i Mançester Sitit, Pep Guardioola, ngulmon se portugezi nuk është në shitje, por drejtuesit e klubit spanjoll kanë bërë gati 80 milionë paund drejt sheikëve, për ta lënë të lirë yllin portugez.

auto_silva1651007271

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com