Mundësia e përhapjes së luftës, këshilla e Zelenskyt për liderët e Ballkanit: Rusia do përpiqet të përdorë taktika për të…

mundesia e perhapjes se luftes keshilla e zelenskyt per lideret e ballkanit rusia do perpiqet te perdore taktika per te
mundesia e perhapjes se luftes keshilla e zelenskyt per lideret e ballkanit rusia do perpiqet te perdore taktika per te

Konferenca e përbashkët Rama- Zelensky.

Cila është këshilla për liderët e Ballkanit Perëndimor dhe ata Europian që ajo që po ndodh në Ukrainë të mos përhapet?

Zelensky: Fakti që ndodhemi këtu sot në një tryezë të gjithë bashkë, kemi shembuj historikë të marrëdhënieve të ndryshme. Është mënyrë për tu mbrojtur dhe rrugë drejt paqes. Nuk është këshillë, mendoj që ajo që po ndodh tani është shembulli i duhur. Mbase nuk është e thjeshtë për ata të ulur në tryezë, por edhe për shoqëritë e tyre. Nuk i kushtojmë rëndësi provokimeve pasi ato vetëm përçajnë. Vendet e Ballkanit duhet të jenë bashkë. Rusia do bëjë diçka për destabilitet.
Nuk e ka gëlltitur dot atë që po ndodh në Ukrainë. Rusia do përpiqet të përdorë taktika për të shtuar ndikimin e saj.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts