MV, 30 viktima nga COVID-19 në 24 orët e fundit

Maqedonia e Veriut ka regjistruar 30 viktima dhe 447 raste ditore COVID-19 në 24 orët e fundit, sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë.

Numri i përgjithshëm i rasteve të konfirmuara me COVID-19 në vend ka shkuar në 151 569, kurse i vdekjeve në 4 772.

Institucionet shëndetësore njoftojnë se 620 pacientë të tjerë kanë fituar betejën kundër COVID-19, duke e çuar në 131 530 numrin e përgjithshëm të të shëruarve.

Aktualisht, numri i rasteve aktive me COVID-19 në MV është 15 267/ATSH

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.