MV, mbi 130 raste të reja me COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut kanë humbur jetën 14 persona për shkak të COVID-19, ndërsa janë regjistruar edhe 135 raste të reja me këtë virus.

Me këto shifra, numri i viktimave arrin në 5 093, ndërsa i rasteve në 154 026.

Instituti i Shëndetit Publik regjistroi sot 298 pacientë të shëruar nga COVID-19, ndërsa numri i përgjithshëm i të shëruarve arrin në 137 962.

Aktualisht, janë 10 971 rasteve aktive me COVID-19 në vend/ATSH

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *