Myrto Uzuni abonohet me golin, tjetër realizim në Champions
Myrto Uzuni nuk ka ndërmend të ndalet dhe ditën e sotme ka treguar dhe një herë formën e shkëlqyeshme që po kalon këtë periudhe.

uzuni

Sulmuesi i Kombëtares u bë sërish protagonist kësaj radhe duke i shënuar kampionëve të Lituanisë, Zalgirisit. Pas eliminoi Prishtinën, Ferencvaroshin shorti e përballi me Zalgirisin duke e nisur përsëri si favorite ndeshjen.

Sulmuesi beratas realizoi golin e parë të hungarezëve duke shfrytëzuar  më së miri një pasim të shokut të skuadrës Mae, për të goditur saktë nga afro 11-metra duke dërguar topin në krahun e majtë të pjesës së poshtme të portierit.

25-vjeçari vazhdon të tregojë formë fantastike pas ku pas tripletës të realizuar ndaj Prishtinës pak ditë më parë, realizon golin e katërt në dy ndeshje në Champions.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.