“Na pajisni me vendimin për votimin e emigrantëve”/ Ja kërkesa e Koalicionit ABEOK drejtuar KQZ-së (Dokument)Koalicioni ABEOK (Aleanca Ora Kombëtare-Emigracioni-Bashkimi Popullor dhe Konservatorët) i ka kërkuar KQZ-së që t’i vihet në dispozicion vendimi për votimin e emigrantëve.

kqzzz

Përmes një shkrese zyrtare, ABEOK sqaron se një kërkesë të tillë e kanë bërë edhe më herët, por nuk kanë marrë asnjë përgjigje.

Kërkojmë nga komisioni Qendror i Zgjedhjeve të na pajisë me vendimin e komisionit Qendror të Zgjedhjeve për votimin e shqiptarëve jashtë vendit. Kërkojmë nga komisioni Qendror i zgjedhjeve edhe herë të tjera për problemin si më sipër dhe nuk kemi marrë përgjigje zyrtare nga ana e institucionit tuaj”, thuhet në kërkesën e ABEOK.

KQZ 1 kqz 2

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.