“Na sollën katër herë ushtrinë në kufi”, Albin Kurti: Regjimi autokratik në Serbi është nxitur nga sulmet ruse në Ukrainë

Kryeministri Albin Kurti gjatë fjalimit në konferencën “Diplomacia Parlamentare për sigurinë rajonale dhe integrimin euro-atlantik”, ndërsa ka folur për diplomacinë në terma të përgjithshëm, ka përmendur autokracinë serbe ndaj Kosovës. Ai ka thënë se regjimi autokratik në Serbi është nxitur nga pushtimi i Ukrainës. “Në rajonin tonë shohim se si regjimi autokratik në Serbi është […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts