“Na thonë duroni pak më shumë”, Zelenksy: Kemi parë se kush janë miqtë tanë të vërtetë

17:24 15/03/2022

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, ka folur para deputetëve kanadezë dhe i ka kërkuar atyre që të imagjinojnë se çfarë do të bënin nëse Kanadaja do të ishte në situatën e Ukrainës.

“Mund të imagjinoni duke thirrur kombe të tjera mike dhe t’u kërkoni që të mbyllin qiejt, hapësirën ajrore dhe të ndalojnë bombardimet. Dhe në vend të kësaj ata shprehin shqetësimin e thellë për situatën. Ne flasim me partnerët tanë dhe na thonë “ju lutem duroni edhe pak më shumë””, është shprehur Zelensky.

Presidenti ukrainas e përshkroi situatën si të rëndë, por tha më tej se i ka “bërë që të shohin se kush janë miqtë e vërtetë këto 20 ditë”./tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com