Napoli shpreson te Konte për pikën e kthimit, duhet ta mbyllin sa më shpejt që të fillojnë rindërtimin

napoli shpreson te konte per piken e kthimit duhet ta mbyllin sa me shpejt qe te fillojne rindertiminSot Napoli përballet ndaj Leçes, ka pak shpresa për t’u kualifikuar në Ligën e Konferencës në rast të vendit të 9-të dhe triumfit të Fiorentinës në finale, por të 90 minutat e fundit të këtij sezoni katastrofik duket se përfaqësojnë më shumë bezdi se çdo gjë tjetër . Vëmendja është përqendruar vetëm nga trajneri i ardhshëm, kërkimi i figurës që së bashku me drejtorin e ri sportiv Mana, do të duhet të marrin në dorë një rithemelim të madh. Orët në vijim, mund të jetë vendimtare.

KONTE-1

Kur të gjitha rrugët dukej se të çonin për Gasperinin, Napoli duket se ka marrë një tjetër. Klubi napolitan ka vazhduar kontaktet për Konten, zgjedhja e parë që nga kriza e tetorit. Puna ndërmjetësuese e drejtorit sportiv Mana ishte e paçmuar në këtë kuptim, pas nja dy ditësh gatishmërie nga De Laurentis, për të bërë progres në shifra dhe në projektin teknik.

Është pothuajse koha, por fjalët e fundit padyshim që do të jenë nga presidenti De Laurentis, i cili ka qenë prej kohësh i bindur për nevojën e një figure të fortë për të rindërtuar Napolin e tij.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE “PANORAMA TV” <!–

–> © Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts