Nata finale e “Gusht N’fest”/ Elektrizohet atmosfera në Gramsh, qytetarët shijuan birrën e parë shqiptare, “Birrën Korça”

“Gusht N’fest” përmbyll sonte aktivitetin e saj të zhvilluar prej 5 ditësh.

Mijëra vizitorë të ardhur nga qytete të ndryshme të Shqipërisë, por edhe nga jashtë vendi u mblodhën në Gramsh, ku festuan nën tingujt e muzikës shqiptare dhe shijes së birrës Korça, e cila është sponsori dhe pija ekskluzive e festës.

Këngëtarë të muzikës kanë mbajtur të elektrizuar festën.Patjetër në “Gusht N’fest” në Gramsh nuk ka munguar “Birra Korça”, e preferuara e pjesëmarrësve. Qindra e mijëra qytetarë shijuan birrën e parë shqiptarë, “Birrën Korça”.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts