Natë tropike në Kosovë, sot priten reshje shiu dhe ulje temperaturash

Erërat e nxehta jugperëndimore që sollën temperaturat e larta ditën e djeshme në Kosovë, mbajtën të larta edhe ato minimale, ku në shumë pjesë të vendit u shënua natë tropike, sipas Prishtina Weather”. Në Prishtinë, në qendër, temperatura minimale ishte vetëm 26C, në Prizren 28C e Malishevë 27C. Natë tropike u regjistrua edhe në aeroportin […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts