Ndahet nga jeta Franco Frattini, presidenti i Këshillit të Shtetit të Italisë dhe ish-ministër i Jashtëm

ndahet nga jeta franco frattini presidenti i keshillit te shtetit te italise dhe ish minister i jashtem
ndahet nga jeta franco frattini presidenti i keshillit te shtetit te italise dhe ish minister i jashtem
Franco Frattini, Special Representative of the Italian OSCE-Chairperson in Office for the Transdniestrian Settlement Process, during the ”Permanent Conference on Political Issues in the Framework of the Negotiation Process for the Transdniestrian Settlement” at Farnesina palace in Rome, Italy, 30 May 2018. ANSA/FABIO FRUSTACI

23:59 24/12/2022

Franco Frattini, president i Këshillit të Shtetit të Italisë dhe ish-ministër i Jashtëm, është ndarë nga jeta në moshën 65-vjeçare.

Ai vuante nga një sëmundje prej disa kohësh.

Franco Frattini ka qenë deputet në Itali në periudhën 1996-2004 dhe 2008-2013. Ai ka mbajtur postin e ministrit të Jashtëm në qeverinë Berlusconi 2 (2002-2004) dhe Berlusconi 4 (2004-2008).

Që prej 14 Janarit të kaluar, Frattini ishte president i Këshillit të Shtetit. /tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts