Ndahet nga jeta ish-eurodeputeti Eduard Kukan

11:25 10/02/2022

Eduard Kukan është ndarë nga jeta këtë të enjte në moshën 82-vjeçare. Një diplomat dhe politikan me karrierë të gjatë, ai ndërroi jetë si pasojë e infarktit në zemër.

Eduard Kukan do të mbahet mend si një mbështetës i Shqipërisë në rrugën e saj drejt Bashkimit Europian./tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.