Ndahet nga jeta legjenda e muzikës italiane, Rama: Këngët e Toto Cutugno do të mbeten përgjithmonë në zemrat e shqiptarëve

Kryeministri Edi Rama ka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta të kantautorit italian Toto Cutugno.

Rama shprehet se këngët e tij do të mbeten përgjithmonë në zemrat e shqiptarëve.

REAGIMI:

Ju ishit një italian i madh, i vërtetë, ne duhej të takoheshim këtë verë në Vlorë, por Zoti ka vendosur të të lërë të pushosh në paqe, ndërsa këngët e tua mbeten të regjistruara përgjithmonë në zemrat e shumë shqiptarëve.

Faleminderit për gjithçka Toto Cutugno.Ishte një privilegj të jetoja së bashku me një legjendë si ju

  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts