Ndalohet një automjet me 435 kg duhan të grirë në Kosovë, tentoi të shmangte akcizën rreth 15.000 euro

Njësitet Doganës së Kosovës kanë arritur të identifikojnë dhe ndalojnë një Automjet i cili ishte duke transportuar 435 kg duhan të grirtentoi të shmangte akcizën rreth 15.000 euro, respektivisht gjatë kontrabandimit.

Tentativa për kontrabandë do të shkaktonte shmangie të taksës së akcizës rreth 15.000 euro, Sektori përkates i doganës ka vazhduar procedurat me në bashkëpunim me prokurorinë.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.