Ndarja nga jeta e kryeredaktorit të gazetës “Panorama”, Presidenti Begaj shpreh ngushëllimet: Përcolli frymën perëndimore në shtypin e shkruar shqiptar

ndarja nga jeta e kryeredaktorit te gazetes panorama presidenti begaj shpreh ngushellimet percolli frymen perendimore ne shtypin e shkruar shqiptarPresidenti i Republikës, Sh. T. Z. Bajram Begaj, me anë të një telegrami, shprehu ngushëllimet e tij për largimin nga jeta të Kryeredaktorit të gazetës “Panorama”, z. Aristir Lumezi.

aristir

Ndër të tjera Begaj e ka përshkruar Lumezin si kryeredaktorin që përcolli frymën perëndimore në shtypin e shkruar shqiptar përmes filozofisë së tij të drejtimit.

E nderuar Eleonora dhe familja Lumezi,

Mësova me hidhërim lajmin e ndarjes nga jeta të Aristirit, i cili trishtoi të gjithë ata që e njohën personalisht, por edhe ata që e njohën nëpërmjet ekranit, shkrimeve dhe analizave të tij.

Gazetaria shqiptare humbi sot Kryeredaktorin që përcolli frymën perëndimore në shtypin e shkruar shqiptar përmes filozofisë së tij të drejtimit.

Aristiri ishte gazetari, reporteri i terrenit, redaktori, kryeredaktori dhe analisti që me të vërtetën nuk bëri kurrë kompromis. Sot, shqiptarët humbën njeriun e analizave të përcjella me guxim nëpërmjet maturisë së karrierës së pasforcuar në media.

Shqipëria do të ketë gjithmonë nevojë për modelin e profesionistit që ai përcolli në media. Unë besoj se të gjithë ata që bashkëpunuan me të dashurin tuaj të zemrës do ta mbajnë për shembullin se si duhet të shkruajnë e të mbajnë qëndrimet në raport me të vërtetën.     

Ju lutem, pranoni ngushëllimet e mia të sinqerta!

U prehtë në paqe Aristir Lumezi!”, – shprehet Presidenti Begaj, në emër të të cilit u vendos edhe një kurorë me lule në arkëmortin e trupit të gazetarit Aristir Lumezi.

NDIQE LIVE “PANORAMA TV” <!–

–> © Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts