Ndarja nga jeta e Vladimir Grillos/ Mesazh ngushëllimi nga Basha: Do të mbahet mend gjatë, përcolli me ngrohtësi dhe profesionalizëm ngjarjet kryesore të sportit

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka shprehur mesazhin e tij të ngushëllimit për ndarjen nga jeta të komentatorit të njohur të sportit shqiptar, Vladimir Grillo.

grillo 222

Një lajm hidhërues e konsideron Basha ndarjen nga jeta të Grillos, duke u shprehur se ai do të mbahet mend gjatë si njeriu që përcolli me ngrohtësi dhe profesionalizëm ngjarjet kryesore të sportit për dekada.

MESAZHI 

Ndarja nga jeta e komentatorit legjendar të sportit shqiptar Vladimir Grillos është lajm hidhërues. Zëri i fortë dhe imazhi i paqtë i Ladit, na kanë shoqëruar nga fëmijëria e hershme, duke na sjellë më pranë me sportin dhe sukseset e sportistëve tanë brenda dhe jashtë vendit. Ai do të mbahet mend gjatë si njeriu që përmes radios dhe tv na përcolli me ngrohtësi dhe profesionalizëm emocionet dhe ngjarjet kryesore të sportit shqiptar dhe botëror për dekada. U prehtë në paqe!

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.