“Ndërhyrja jonë i dha fund konfliktit!”/ Lufta në Kosovë pjesë e dokumentarit për sukseset e NATO-s (VIDEO)

NATO ka realizuar një dokumentar rreth misionit të saj gjatë 75 viteve të ekzistencë, që nga krijimi në 1949. Dokumentari prek momentet që përcaktojnë Organizatën sot, përmes fjalëve dhe eksperiencave  personale të personazheve që kanë parë këto momente kryesore. Dokumentari përfshinë disa nga momentet kyçe të intervenimit të NATO-s, duke filluar me Luftën e Ftohtë […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts