Nderime për ish-kryeministrin britanik, vendoset në Ferizaj busti prej bronxi i Tony Blair

Ndërsa skulptori Agon Qosa i dha disa nga prekjet e fundit një statuje të Tony Blair, ai mendoi për atë që ish-kryeministri britanik kishte bërë për Kosovën një çerek shekulli më parë. Qosa dhe shqiptarët e tjerë etnikë në Kosovë vleresojne Tony Blair-in për rolin e tij udhëheqës gjatë një fushate bombardimi të NATO-s në […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts