“Ndërmjetësuesit e BE-së, politikë pro serbe”, ish-presidentja zvicerane kujton shpalljen e Pavarësisë: Lufta në Ukrainë ndryshoi lojën, frika nga një Bosnjë e dytë në Kosovë

Midis 2003 dhe 2011, ish-këshilltarja federale socialiste Micheline Calmy-Rey promovoi një politikë aktive në Punët e Jashtme të Zvicrës. Në një intervistë për swissinfo.ch, ish-presidentja e Konfederatës zvicerane kujton periudhën kur u shpall pavarësia e Kosovës. Swissinfo.ch: Kur ka qenë hera e fundit që keni vizituar Kosovën, shtet i së cilës jeni qytetar nderi? Micheline […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts