Ndërpritet energjia elektrike, probleme në disa zona të Tiranës, raportime për qytetarë të bllokuar në ashensorë

nderpritet energjia elektrike probleme ne disa zona te tiranes raportime per qytetare te bllokuar ne ashensore
nderpritet energjia elektrike probleme ne disa zona te tiranes raportime per qytetare te bllokuar ne ashensore

Energjia Elektrike është ndërprerë në disa zona të Tiranës, dhe në disa qytete si Kukësi, Elbasani, Kukësi dhe Durrësi.

Sa i përket Tiranës, probleme janë raportuar në zonat e Ali Demikt, Shkozë, te zona e Liqenit të Thatë, Komuna e Parisit etj.

Ndërkohë problematike kanë qenë raportimet në lidhje me disa qytetarë të cilët kanë mbetur të bllokuar në ashensorë.

Pas ndërprerjes së energjisë ashensorët janë bllokuar dhe banorët kanë mbetur brenda.

Ndërkohë një luhatje e tillë tensioni rrit rrezikuar për të dëmtuar elektroshtëpiaket. Shumë abonentë familjarë por edhe biznese janë ankuar vazhdimisht për luhatjet e tensionit këto ditë të nxehta.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts