Ndërpritet ndeshja Belgjikë-Suedi, shkak bëhet vrasja e dy tifozëve në Bruksel

Ndodh në kualifikueset e Euro 2024. Suedia nuk zbriti në fushë për pjesën e dytë të ndeshjes me Belgjikën, takim ky ku pjesa e parë u mbajt në King Baudouin Stadium (Brusel).

Arsyeja ka të bëjë me faktin se pikërisht në Bruksel u qëlluan për vdekje dy tifozë, mbrëmjen e kësja të hëne. Sipas asaj që shkruajnë mediat, sulmi ndaj personave në fjalë është kryer një orë para ndeshjes. Bëhet fjalë për dy tifozë suedezë, që thjeshtë kishin ardhur në Bruksel për të shijuar nga afër ndeshjen e përfaqësueses së vet.

Futbollistët e Suedisë nuk ishin në dijeni për një lajm të mirë dhe gjithccka kanë kuptuar vetëm në dhomat e zhveshjes, pas fraksionit të parë. Të gjithë lojtarët ranë dakord për të mos zbritur në fushë në pjesën e dytë, e tashmë mbetet për t’u parë se ccfarë do bëhet me fatin e ndeshjes.

(J.S/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts