Ndërpritet seanca për vrasjen e 18-vjeçares në Kosovë, autori nxirret nga Gjykata, iu përkeqësua gjendja shëndetësore

KOSOVA

Seanca gjyqësore për vrasjen e 18-vjeçaren Marigona Osmani në Kosovë është ndërprerë. Autorit të vrasjes, Dardan Krivaqës iu përkeqësua gjendja shëndetësore dhe është nxjerrë nga Gjykata.

Ai po merr ndihmën e parë, por mësohet se nuk është dërguar ende në emergjencë. Krivaqa bashkë me Arbër Sejdiun disa ditë më parë lanë të vdekur në derën e spitalit 18-vjeçaren.

Krivaqa dhe Osmani ishin të lidhur dhe dyshohet se vrasja ndodhi për xhelozi. Më pas Krivaqa u arratis dhe u arrestua në një fshat të Ferizajit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.