Ndërroi jetë në moshën 99-vjeçare, zbulohet shkaku zyrtar i vdekjes së Princit Philip

Princi Philip vdiq për shkak të moshës.

Kështu është shprehur mjeku zyrtar i pallatit mbretëror. Sipas “Daily Telegraph”, shkaku i vdekjes së Dukës së Edinburgut, është “pleqëria”, e kjo është ilustruar edhe në certifikatën e vdekjes.

Burri i Mbretëreshës Elizabeth, prej vitesh vuante nga disa sëmundje, përfshirë edhe ato kardiake, por asnjë nga këto nuk ka qenë shkaku i vdekjes së tij.

Kujtojmë se Princi Philip, ndërroi jetë muajin e kaluar në moshën 99-vjeçare. Ndërsa familja organizoi një ceremoni madhështore në nder të tij.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.