Ndërroi jetë pasditen e sotme, ja kur nis zëvendësimi i imazhit të mbretëreshës Elizabeth në monedhën britanike

nderroi jete pasditen e sotme ja kur nis zevendesimi i imazhit te mbretereshes elizabeth ne monedhen britanike
nderroi jete pasditen e sotme ja kur nis zevendesimi i imazhit te mbretereshes elizabeth ne monedhen britanike

Një tjetër efekt i ndarjes nga jeta të mbretëreshës Elizabeth II, është edhe ndryshimi i monedhës vendase.

Prodhimi i modeleve të reja të monedhës britanike, pritet të nisë që sot, ndërkohë që figura e mbretëreshës do të zëvendësohet me imazhin e mbretit të ri Charles.

Megjithatë zëvendësimi i plotë i parave të cilat janë në qarkullim do të kërkojë kohë dhe një periudhë e caktuar do tu lihet në dispozicion qytetarëve për të kryer zëvendësimin e monedhave me imazhin e monarkes që sot ka ndërruar jetë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts