Ndërron jetë në moshën 77 vjeçare operatori i filmave shqiptarë

Ka ndërruar jetë në moshën 77-vjeçare operatori i filmave shqiptarë, Pëllumb Kallfa.

Kallfa ishte operator në shumë  filma shqiptarë, ndër të cilët edhe në atë të “Lulëkuqe mbi mure”.

VIJON…

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts