Ndërron jetë njeriu i dytë i Dubait, Sheik Hamdan, ja mesazhi prekës i vëllait të tij

Sheik Hamdan, Ministër i Financave në Emiratet e Bashkuara Arabe dhe njeriu i dytë më i fuqishëm në Dubai, ka ndërruar jetë në moshën 75-vjeçare.

Lajmi është bërë i ditur nga vëllai i tij i madh, njëherazi dhe kryeministri i Emirateve, Mohammed bin Rashid, ndërsa shkaqet e vdekjes ende nuk dihen.

“Ne i përkasim Zotit dhe do t’i kthehemi Atij … I dashur Zot, ki mëshirë për vëllain tim të dashur, mbështete dhe shoqëroje”, shkroi Sheik Mohammed bin Rashid në Twitter.

Hamdan, ka mbajtur postin e ministrit të Financave në Emiratet e Bashkuara Arabe, nga viti 1971 deri më tani, ndërsa në vitin 2006, u bë njeriu i dytë i Dubait.
Ai ishte djali i dytë i sundimtarit të ndjerë të Emirateve të Bashkuara Arabem Rashid bin Saeed Al Maktoum dhe vëllai i madh i nënkryetarit aktual dhe kryeministrit të Emirateve, Mohammed bin Rashid.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *