“Ndërtesa është zhdukur”, “Shikoni çfarë kanë bërë”/ Sulmi i ri ushtarak në Kharkiv godet kompleksin e apartamenteve pranë spitalit

Një sulm i ri ushtarak në Kharkiv, Ukrainë, ka goditur një kompleks apartamentesh pranë një spitali, sipas videove që janë gjetur dhe verifikuar nga CNN.

Shpërthimi pranë spitalit vjen disa orë pasi një sulm ushtarak shkaktoi dëme të konsiderueshme në ndërtesën e administratës rajonale të Kharkiv.

Në një video, një zjarr shpërtheu në një kompleks apartamentesh të dëmtuar qartë, që ndodhet pikërisht përballë spitalit.

“Ndërtesa është zhdukur”, thotë dikush në video.

Në një video tjetër, e cila është një seri e redaktuar videosh të veçanta jashtë kompleksit të apartamenteve të kombinuara, të paktën dy trupa shihen në tokë në zonën përreth ndërtesës së apartamentit.

“Kafshë, thjesht kafshë,” tha dikush, duke iu referuar atyre që janë përgjegjës për sulmet ushtarake.

“Një shtëpi,” tha një person tjetër. “Shikoni çfarë kanë bërë.”

Në video shihen një numër njerëzish duke u larguar nga kompleksi i apartamenteve.
“Njerëzit po mbajnë valixhet e tyre”, thotë një zë në video.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.