Ndërtoi pa leje një objekt për qëllime biznesi, arrestohet 39-vjeçari në Kukës

ndertoi pa leje nje objekt per qellime biznesi arrestohet 39 vjecari ne kukes
ndertoi pa leje nje objekt per qellime biznesi arrestohet 39 vjecari ne kukes

Kukës/Shtohen kontrollet dhe verifikimet, me qëllim konstatimin e ndërtimeve të paligjshme, si dhe për goditjen e krimeve të tjera kundër mjedisit.

U konstatua se kishin ndërtuar pa leje, arrestohet një 39-vjeçar që kishte ngritur një objekt për qëllime biznesi, dhe procedohet në gjendje të lirë një shtetas tjetër.

Si rezultat i kontrolleve dhe i verifikimeve në zonat urbane, kryesisht brenda vijës së verdhë dhe në zona të mbrojtura, me qëllim parandalimin, konstatimin dhe goditjen e paligjshmërive në fushën e ndërtimeve, janë goditur 2 raste të tjera të paligjshmërive në këtë fushë, për të cilat:

-u arrestua në flagrancë shtetasi M. A., 39 vjeç, banues në Kukës, pasi rezultoi se kishte ndërtuar një objekt për qëllime biznesi, pa lejen e organeve kompetente;

-u referuan materialet në Prokurori ku nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasin A. Sh., banues në fshatin Shtiqen, pasi u konstatua se kishte ndërtuar në këtë fshat, një objekt pa lejen e organeve kompetente.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Kukës, për veprime të mëtejshme.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts