Ndeshje e çmendur me 8 gola/ Cikalleshi fenomenal, gjen rrugën e rrjetës në minutën e 100-të dhe shpëton skuadrën nga humbja
Plot 8 gola u regjistruan në duelin mes Koniasporit  dhe Kasimpasas, që përfundoi në barazim 4-4. Protagonist në këtë takim të çmendur ishte dhe sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Sokol Cikalleshi, i cili u fut nga stoli në minutën e 81-të, teksa në 90+10-tën, gjeti rrugën e rrjetës me penallti duke shpëtuar skuadrën e tij nga humbja.

Cikalleshi goli

Ky është goli i dytë radhazi për shqiptarin, i cili shfaqet gjithmonë fenomenal, teksa është shndërruar në liderin e Koniasporit.

VIJON… 

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.